آینده شغل برنامه نویسی

  • 1397/09/08
  • 1095

یکی از موضوعاتی که ذهن جوانان و نوجوانانی که در حال ورود به جامعه می باشند را به خود درگیر می کند، آینده شغلی می باشد که قصد انتخاب و ورود به آن رشته را دارند می باشد. ما در این مقاله قصد بررسی شغل برنامه نویسی، مشکلات شغل برنامه نویسی و از همه مهمتر آینده شغل برنامه نویسی را داریم. برنامه نویسی در ایران با سایر نقاط جهان تفاوت های چشمگیری دارد که علاوه تفاوت در زمینه مالی تفاوت هایی نیز در رابطه با انتظار کارفرمایان نیز وجود دارد. .پس با ما همراه باشید تا به بررسی آینده شغل برنامه نویسی بپردازیم.

آینده شغل برنامه نویسی

آینده برنامه نویسی

جوانان و نوجوانان علاقه مند به برنامه نویسی همچون دیگر جوانان نگران آینده شغل برنامه نویسی هستند. یکی  از مهمترین دغدغه های حال حاضر برنامه نویسان تازه کار، موضوع درآمدزایی برنامه نویسی می باشد. تازه واردان به این موضوع فک می کنند که آیا بعد از صرف هزینه و صرف زمان برای یادگیری برنامه نویسی، زمان و تلاش ها به نتیجه خواهد نشست یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال بایستی جواب داد که تنها صرف زمان و یادگیری یکی از زبان های برنامه نویسی برای این شغل کافی نیست و بایستی با انجام پروژه های متعدد، علاوه بر دانش، عمل آن دانش و اندوخته را نیز تجربه کرد. پس باید بدانید چندسال زمان نیاز است تا شما بتوانید به یک برنامه نویس با تجربه که توانایی پیاده سازی انواع پروژه ها را دارد و در نتیجه از درآمد خوبی برخوردار خواهد بود.
از سوی دیگر، امروزه اپلیکیشن های موبایل و شغل هایی که به سمت آنلاین شدن می روند، روز به روز در حال افزایش است. از یکی از دوستانم چندین سال پیش شنیدم که گفت: "تا چند سال آینده هیچ شغلی وجود نداره مگه اینکه آنلاین باشه! " این حرف منو به فکر فرو برد که یعنی چی این حرف؟ چه جوری سوپر مارکت سر کوچمون از بین میره؟ یا رستوران ها هم به همین شکل؟ زمان که گذشت و به این لحظه ای که دارم برای شما تعریف می کنم رسید، در حال حاضر همه شغل ها اینترنتی شدن و اگه کسب و کاری آنلاین نباشه، توی جامعه شناخته نمیشه و با شکست روبرو میشه.
پس میشه گفت که شغل برنامه نویسی، بازار کار وسیعی دارد و هر لحظه به وسعت این بازارکار برنامه نویسی افزوده می شود. نکته مهمی که اینجا می توان به آن اشاره کرد این است که آیا من هم می توانم در این اقیانوس عظیم سهمی برای خودم به دست بیاورم؟ بایستی بگویم که اگر دانش، عمل و از همه مهمتر علاقه لازم را داشته باشید، به راحتی در این شغل موفق خواهید شد.

آینده شغلی رشته برنامه نویسی

بعد از اینکه توضیح دادیم که در آینده وضعیت برنامه نویسی به چه صورتی خواهد بود، می خواهیم  در مورد آینده شغلی رشته برنامه نویسی صحبت کنیم. آینده شغلی رشته برنامه نویسی برای برنامه نویسان علاقه مند بسیار آینده درخشان و پرپولی است زیرا نیاز جامعه به برنامه نویس روز به روز در حال افزایش است. هر قطعه الکترونیکی که در اطراف شما وجود دارد با برنامه نویسی ارتباط دارد. پس باید گفت که یک برنامه نویس می تواند هرکاری که علاقه دارد و در ذهنش دارد را با استفاده از خلاقیت خودش توسعه دهد.

درآمد شغل برنامه نویسی در آینده

برنامه نویسی برای برنامه نویسان متبهر شغل بسیار پول سازی می باشد. اما درآمد شغل برنامه نویسی فقط از طریق کدنویسی و برنامه نویسی نیست. برنامه نویسان با توجه به دانشی که در اختیار دارند، قادر به پیاده سازی هرگونه ایده هستند، از این رو در صورتی که خودشان ایده ای در ذهن داشته باشند، با کمترین هزینه امکان پیاده سازی ایده خود را دارند که می توانند به راحتی از طریق پیاده سازی آن ایده به درآمد نیز برسند. از طرفی، امروزه با افزایش تعداد استارتاپ ها، بسیاری از استارتاپ ها علاقه دارند که در عوض پیاده سازی ایده آنها، درصد قابل توجه ای از سهم شرکت و استارتاپ را به برنامه نویس واگذار نمایند.

درآمد شغل برنامه نویسی در ایران

به جرات می توان گفت شغل برنامه نویسی یکی از پول سازترین شغل های حال حاضر دنیا می باشد. درآمد برنامه نویسان در ایران با درآمد برنامه نویسان خارج از کشور به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست. در مقایسه با درآمد برنامه نویسان خارج از کشور می توان گفت که درآمد برنامه نویسان در ایران بسیار پایین می باشد. همچنین در ایران کارفرمایان انتظارات بیش از حدی از یک برنامه نویس دارند؛ برای مثال، از یک برنامه نویس backend انتظار دارند تا قسمت Model و قسمت UI را نیز برای آنها پیاده سازی کنند که در هیچ جای دنیا بدین روش برنامه نویسی انجام نمی شود.
جمع بندی:
اگر علاقه مند به برنامه نویسی هستید، به شما این امید را می دهم که با تلاش و کوشش به جایگاهی بالا و درآمدی قابل قبول خواهید رسید. پس وقت را تلف نکنید و شروع به یادگیری برنامه نویسی بکنید.


دیدگاه کاربران
نظر خود را ارسال کنید

تبلیغات شگفت انگیز

عضویت در آقای کدنویس

عضویت

با عضویت در سایت آقای کدنویس، از آخرین اخبار مرتبط با برنامه نویسی، تخفیف ویژه اعضا و ... با خبر شوید. همچنین از امکانات ویژه اعضا نیز برخوردار شوید.

عضویت

سفارش پروژه

سفارش پروژه
  • طراحی سایت
  • اپلیکیشن موبایل
  • نرم افزار ویندوز
  • سئو
سفارش پروژه

خدمات سئو

خرید بک لینک

اگر تمایل برای بهبود وضعیت سایت خود در نتایج موتور های جستجو را دارید، همین حالا کلیک کنید...

خدمات سئو