مراحل یادگیری طراحی وب

  • 1397/06/11
  • 871

در مقالات گذشته در مورد بهترین زبان برنامه نویسی برای بازارکار ایران صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم در مورد مراحل یادگیری طراحی وب صحبت کنیم. با ما همراه باشید تا مراحل تبدیل شدن به یک طراح وب را مورد بررسی قرار دهیم.

مراحل یادگیری طراحی سایت

برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس وب ، سه کار هست که باید انجام دهید:

  • یادگیری برنامه نویسی سمت کاربر (HTML ، CSS و JavaScript.)

  • انتخاب یک زبان برنامه نویسی سمت سرور (PHP ، Ruby ، Java و غیره) و یادگیری آن

  • ساخت یک وب سایت پویا (dynamic)

یادگیری برنامه نویسی سمت کلاینت

قبل از این که بتوانید پایگاه داده های پویایی را که توسط وب سایت هدایت می شوند ، بسازید ، نیاز هست که بدانید به چه چیزی client –side گفته می شود: client –side اساساً توانایی ایجاد یک وب سایت استاندارد با استفاده مستقیم از HTML ، CSS و جاوا اسکریپت می باشد.

اگر مهارت های طراحی وب سایت در شما محدود باشد ، با استفاده نمودن از Dreamweaver  یا برخی دیگر از برنامه های طراحی وب ، می توانید مهارت های خود را تقویت نمایید و اگر HTML و CSS رابه خوبی بلد نیستید ، باید به عقب برگردید و آنها را یاد بگیرید.

نیازی نیست که استاد HTML و CSS شوید و همه چیز را در مورد آنها بدانید ، اما باید مفاهیم اصلی و نحوه استفاده از این زبان ها را بیاموزید.

درباره JavaScript چه باید کرد؟

JavaScript زبان برنامه نویسی/ اسکریپت نویسی مورد استفاده در مرورگرها می باشد ، بدین معنا که JavaScript زبان برنامه نویسی است که در واقع در مرورگرها اجرا می شود.

جاوا اسکریپت در تضاد با زبان های برنامه نویسی سمت سرور می باشد که بر روی سرور اجرا می شوند ، زبان هایی مانند PHP ، Java و Ruby. اساساً ، موتور جاواسکریپت برای پردازش کدهای JavaScript ، در داخل مرورگرهای وب قرار دارد ، از مرورگرهایی مانند Internet Explorer گرفته تا Chrome و Firefox و الی آخر. پیشنهاد می شود مقاله مدت زمان یادگیری جاوا اسکریپت را حتما مطالعه نمایید.

جاوا اسکریپت چه کاری انجام می دهد؟

هر کاری از قبیل اعتبارسنجی ، انیمیشن صفحه نمایش ، برقراری ارتباط با سرور ، مواردی هستند که با JavaScript می توان انجام داد. اگر چیزی در مورد AJAX یا ارتباطات غیرهمزمان شنیده باشید ، تمام اینها توسط جاوا اسکریپت انجام می شوند.

اگر این مطالب برای شما گیج کننده هستند ، نگران نباشید ، شما یاد خواهید گرفت که جاوااسکریپت چگونه در تعامل با سرور مورد استفاده قرار می گیرد ، همان طور که برنامه نویسی وب را خواهید آموخت. اما ، برای شروع باید حداقل ها را در مورد جاوااسکریپت بدانید.

انتخاب یک زبان برنامه نویسی سمت سرور و یادگیری آن

زبان های برنامه نویسی سمت سرور ، زبان هایی هستند که اغلب اوقات همه چیز را به هم می چسبانند. این بدان معنا است که صفحات وب را به پایگاه داده ها متصل می کنند.

برای مثال ، شما می توانید از طریق یک زبان سمت سرور (مانند PHP ، Java و غیره) ، اطلاعات افراد را با پر کردن فرم هایی که در وب سایت خود قرار داه اید ، دریافت کرده و سپس ، این اطلاعات را وارد پایگاه داده ها نمایید و سپس دوباره اطلاعات را به صفحات وب بفرستید.

نیاز دارید که یک زبان را انتخاب کرده و شروع به یادگیری آن بنمایید. انتخاب زبان به چند فاکتور بستگی دارد:

اگر می خواهید برای شرکت های بزرگ یا کوچک کار کنید بدین معنی است که نیاز دارید وارد زبان های برنامه نویسی Java و .Net بشوید. اگر بیشتر تمایل دارید کارهای شخصی خود را انجام دهید و یا با یک startup کار کنید ، PHP یا Ruby می توانند انتخاب خوبی برای شما باشند.

ذائقه شما: برخی از افراد Ruby را ترجیح می دهند در حالی که برخی دیگر به PHP علاقه مند هستند. یادگیری PHP راحت از Ruby ،  Java یا .Net است ، اما PHP به نظر می رسد که در مقایسه با زبان های ذکر شده ، کمی بهم ربخته تر است.

سطح مهارت فعلی شما : اگر تازه ، کار برنامه نویسی را شروع کرده اید ، PHP و Ruby می توانند نسبت به جاوا انتخاب بهتری برای شما باشند.

بعد از این که یک زبان برنامه نویسی را یادگرفتید و با آن احساس راحتی کردید ، آن وقت شروع به یادگیری زبان دیگری بکنید!

این که چند زبان برنامه نویسی را یاد بگیرید ، ایده خوبی است. زیرا هر زبان جدید که یاد می گیرید ، مهارت های برنامه نویسی شما به سمت بهتر شدن پیش می روند.

ساخت وب سایت های پویا

بهترین روش برای یادگیری ، انجام کار عملی می باشد. به محض این که اصول پایه ای را آموختید ، شروع به ساخت وب سایت های پویا کنید. با پروژه های کوچک کار را شروع کنید و سعی کنید روی سبک کار خود تمرکز شوید


دیدگاه کاربران
نظر خود را ارسال کنید

تبلیغات شگفت انگیز

عضویت در آقای کدنویس

عضویت

با عضویت در سایت آقای کدنویس، از آخرین اخبار مرتبط با برنامه نویسی، تخفیف ویژه اعضا و ... با خبر شوید. همچنین از امکانات ویژه اعضا نیز برخوردار شوید.

عضویت

سفارش پروژه

سفارش پروژه
  • طراحی سایت
  • اپلیکیشن موبایل
  • نرم افزار ویندوز
  • سئو
سفارش پروژه

خدمات سئو

خرید بک لینک

اگر تمایل برای بهبود وضعیت سایت خود در نتایج موتور های جستجو را دارید، همین حالا کلیک کنید...

خدمات سئو