چرا باید برنامه نویسی یاد بگیریم؟

  • 1397/04/30
  • 994

در مقالات گذشته در مورد آموزش بهینه سازی سایت با Gtmetrix صحبت کردیم. همچنین درمورد بهترین زبان های برنامه نویسی تحت وب نیز مقالاتی را برای شما قرار دادیم. در این مقاله قصد این را داریم تا دلیل نیاز یادگیری برنامه نویسی برای تمامی مهندسان را مورد بررسی قرار دهیم.

تعاریفی که در رابطه با برنامه نویسی امروزه وجود دارند به قدری گسترده و متفاوتند که شاید ارائه ی یک تعریف واحد و جامع از برنامه نویسی کمی سخت باشد. 

چرا باید برنامه نویسی یاد بگیریم؟

برنامه نویسی قبل از هر چیز یک سبک زندگی است . شما با آموختن این مهارت می آموزید که بهتر فکر کنید ، مشکلات و مسایل پیش روی خود را بهتر تجزیه و تحلیل کنید و راه های رسیدن به اهداف خود را بیابید. 

چرا باید برنامه نویسی یاد بگیریم؟

شما با آموختن برنامه نویسی مهارتی را می آموزید که  حرف های بیشتری برای گفتن خواهید داشت . دنیای امروز دنیای کامپیوتر ها و هوش مصنوعیست . هر لحظه مرزهای پیش روی انسانها برداشته می شود تا افراد بشر از هر نژاد و زبانی بیشتر به یکدیگر نزدیک شوند و با یکدیگر در تعامل باشند. در این میان اینترنت بستری فراهم کرد تا میلیون ها نفر در هر نقطه ی کره ی زمین بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و داشته های خودشان با با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

اینترنت دنیای نا متناهی ایده هاست . این دنیا به قدری گسترده و پیچیده است که شما می توانید هر ایده ای را که در ذهن خود دارید به واقعیت تبدیل کنید . اما برای ورود به چنین دنیایی شما نیاز به آموختن مهارت هایی دارید که نه فقط در دنیای مجازی بلکه در زندگی روزمره ی خود هم می توانید از آن استفاده کنید.

برنامه نویسی می تواند برای شما موقعیت هایی ایجاد کند که شاید در آینده ی زندگی شما تاثیرات فراوانی خواهد داشت. 

قبل از هر چیز باید بدانید که دنیای فراروی ما عصر ارتباطات و اطلاعات است . اینترنت و کامپیوتر ها قادر خواهند بود که هر چیزی را به تسخیر خود در آورند . حتی مشاغل آینده ی بشر هم در گرو آموختن مهارت های مرتبط با کامپیوتر است در غیر این صورت یافتن یک شغل خوب و مناسب در آینده شاید برای کسانی که با دنیای کامپیوترها آشنا نیستند کمی دشوار باشد. 

شما با آموختن زبان برنامه نویسی می آموزید که با چه زبانی و چگونه با کامپیوترها سخن بگویید و از طریق آن ایده های خود را پیاده نمایید. 

پس شما با آموختن چنین مهارتی قبل از هر چیز می آموزید که فرآیندهای مورد نظر خود را چگونه و از چه طریقی ساده تر و کوتاه تر نمایید . این فلسفه ی اصلی کامپیوترهاست . آن ها به وجود آمده اند تا کارهای ما ساده تر و راحت تر انجام شود و مسیر انجام کار ها کوتاه تر شوند . شما با آموختن این مهارت برتری منحصر به فردی نسبت به دیگر افراد جامعه خواهید یافت و نگاه تحسین بر انگیز دیگران به شما گویای همین برتریت است. 

موقعیت های شغلی و طبقه ی اجتماعی برنامه نویسان روز به روز در حال بهبود و ارتقای  بیشتر است و در شرایطی که رکود اقتصادی بسیاری از نقاط جهان را فرا گرفته و بسیاری از مشاغل در حال ورشکستگی و تعطیل شدن هستند برنامه نویسی همچنان با فرصت های شغلی زیادی مواجه است و افراد آشنا به این حرفه هیچ گاه نگران از دست دادن کار و موقعیت شغلی خود هستند.

آنها همیشه بر این باورند که مهارت ارزشمندی را آموخته اند که در هر زمانی قابل احترام است و خود به عنوان فردی مستقل و قدرتمند می توانند از طریق آن کسب در آمد کنند و زندگی خود را ادامه دهند. 

برنامه نویسان می دانند هیچ گاه به سراغ  آگهی های کار و استخدام نخواهند رفت . مهارتی که آنها فرا گرفته اند به قدری قدرتمند و با ارزش است که خودشان می توانند پشت میز کار منزل خود ، همه چیز را آغاز کنند و بدون داشتن رییس و نگرانی از آینده ی شغلی خود ، به کار خود ادامه دهند. 

مدیریت حل بحران

شما با آموختن مهارت برنامه نویسی می آموزید که در لحظات بحرانی و سخت چگونه بهترین راه حل ها را پیدا کنید . این دغدغه ی تمام مدیران دنیاست . پیدا کردن راه کارهایی برای افزایش سوددهی و کسب موفقیت های بیشتر و از طرف دیگر کاهش هزینه ها و سوخت ها. در این میان یک مدیر مدبر و باهوش اگر با این مهارت آشنا باشد می تواند به شیوه ی اختصاصی و منحصر به فرد خود راه کارهایی خلق نماید که راندمان کاری خود را افزایش دهد و بدین ترتیب کسب و کار خود را توسعه دهد. 

تعامل بهتر با تکنولوژی

تکنولوژی عاملی است که امروزه بر روی تک تک ابعاد زندگی ما اثرگذار بوده و نگرش ما را به بسیاری از مسایل زندگی تغییر داده است . برنامه نویسی به شما کمک می کند تا دید مثبت و بهتری به این مساله داشته باشید و در راستای تکنولوژی های مثبت و دوستانه حرکت نمایید . شما می آموزید که چگونه می توانید ابعاد مختلف تکنولوژی را در هر زمینه ای گسترش دهید و جهان را جای بهتر و قشنگ تری برای زندگی کنید. 

چرا باید برنامه نویسی یاد بگیریم؟

شما زمانی که با یک برنامه یا اپلیکیشن مواجه می شوید شاید در نگاه اول ندانید چیست ولی زمانی که برنامه نویسی را فراگرفته اید دید متفاوت تری نسبت به آن خواهید داشت و نگرش شما با نگرش افراد عادی در یک سطح نیست . شما در چنین موقعیت هایی بهتر درک می کنید که هدف از خلق آن برنامه یا اپلیکیشن چیست ؟ چه راه هایی برای توسعه و گسترش آن وجود دارد و شما در این میان چه ایده های بهتری دارید؟ 

برقراری ارتباط بهتر

برنامه نویسی نوعی برقراری ارتباط است . برنامه نویسی قبل از هر چیز یک زبان تخصصی است . شما هنگامی که یک زبان جدید می آموزید یعنی علاوه بر انسان هایی که با زبان مادری شما سخن می گویند شما این توانایی را دارید که با افراد جدید تری هم سخن بگویید و ارتباط برقرار کنید . این یعنی توسعه ی ارتباطات شما و افزایش اعتماد به نفس و خود باوری.

برنامه نویسی هم همین است. شما به وسیله ی آن می توانید ارتباطات خود را گسترش دهید و توسعه ببخشید ولی طرف مقابل شما کامپیوترها هستند نه انسانها. 

شما با یاد گرفتن برنامه نویسی می توانید با توسعه دهنده ها ارتباط موثر تر و قوی تری ایجاد نمایید و در شرایطی که تکنولوژی به تمامی شاخه های دانش و هنر وارد شده است درک بهتری از مسایل داشته باشید . حتی توسعه ی دانش امروزی هم به میزان درک افراد از برنامه نویسی وابسته است. هرچه این میزان درک و آشنایی بالاتر باشد می توانیم انتظار خلق پدیده های جدیدتری را در علم داشته باشیم. 

دیدگاهی متفاوت به جهان

نگاه شما از منظر یک انسان به جهان پیرامون خود نگاهی منحصر به فرد است ولی شاید این نگاه جوابگوی بسیاری از مشکلات نباشد. این یک واقعیت است که برای حل بسیاری از مشکلات باید از امکانات و مهارت های دیگر کمک گرفت. 

ریاضیات و کامپیوتر به وجود آمدند تا مشکلات ما بهتر و آسان تر حل شود . شما اگر به مشکلات اطرافتان به دید کامپیوترها بنگرید در می یابید که برای حل هر مشکلی اول باید آن را تجزیه تحلیل کنید و سپس شروع به حل آن نمایید. 

برنامه نویسان با توسعه ی برنامه های موجود سعی می کنند تا با نگرشی متفاوت تر مشکلات را حل نمایند و راه حل های خود را ارائه بدهند. 

خلاق تر می شوید

شما با آموختن مهارت ها و تکنیک های برنامه نویسی می آموزید که خلاق تر بشوید و با دیگران متفاوت باشید . فراموش نکنید که شما قبل از هر چیزی قرار است که پدیده های منحصر به فردی خلق کنید . در این راه هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد . انسان به اندازه ی بی نهایت ها توان رویاپردازی دارد و برای قدرت خلاقیت بشر هیچ انتهایی نمی توان در نظر گرفت. 

انسان های خلاق در طول تاریخ بشر توانسته اند تا با نگاه متفاوت خود و باورهای خود جهان را به گونه ای تغییر دهند که جای راحت تری برای زندگی شود . بهبود شرایط زندگی بشر بود که توانست نام آنها را در تاریخ ماندگار کند. 


دیدگاه کاربران
نظر خود را ارسال کنید

تبلیغات شگفت انگیز

عضویت در آقای کدنویس

عضویت

با عضویت در سایت آقای کدنویس، از آخرین اخبار مرتبط با برنامه نویسی، تخفیف ویژه اعضا و ... با خبر شوید. همچنین از امکانات ویژه اعضا نیز برخوردار شوید.

عضویت

سفارش پروژه

سفارش پروژه
  • طراحی سایت
  • اپلیکیشن موبایل
  • نرم افزار ویندوز
  • سئو
سفارش پروژه

خدمات سئو

خرید بک لینک

اگر تمایل برای بهبود وضعیت سایت خود در نتایج موتور های جستجو را دارید، همین حالا کلیک کنید...

خدمات سئو