پردرآمدترین زبان برنامه نویسی در ایران

  • 1397/02/19
  • 3742

برای اکثر تازه کاران و حتی کسانی که هنوز برنامه نویسی را شروع نکرده اند این سوال پیش می آید که پردرامد ترین زبان برنامه نویسی در ایران، کدام زبان برنامه نویسی می باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با درآمد برنامه نویسان زبان های مختلف در ایران آشنا کنیم و کمک کنیم مسیر درست خود را با توجه به درآمد و سختی کار انتخاب کنید. در صورتی که به تازگی قصد شروع برنامه نویسی را دارید، ابتدا پیشنهاد می کنم مقاله برنامه نویسی را از کجا شروع کنم و مقاله بهترین زبان برنامه نویسی را مطالعه نمایید.  در این مقاله فقط به بررسی درآمد برنامه نویسان در داخل کشور خواهیم پرداخت و به هیچ عنوان درآمد برنامه نویسان در خارج از کشور را بررسی نخواهیم کرد.

پردرآمدترین زبان برنامه نویسی در ایران

پردرآمدترین زبان برنامه نویسی در ایران

در کل دنیا زبان برنامه نویسی خاصی به عنوان پردرآمدترین زبان برنامه نویسی شناخته نمی شود بلکه با توجه به میزان محبوبیت یک زبان برنامه نویسی و تمایل افراد و کارفرمایان به استخدام برنامه نویس یک زبان، مشخص می شود که کدام زبان پردرآمدترین زبان برنامه نویسی می باشد. در ایران نیز به همین صورت است اما همانند بازارکار جهانی زبان ها طرفدار ندارند. به عنوان مثال زبان برنامه نویسی جاوا، به عنوان یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در جهان می باشد اما در ایران فقط کسانی که قصد برنامه نویسی اندروید را دارند سمت این زبان برنامه نویسی قدرتمند می روند. در ایران چند زبان برنامه نویسی وجود دارد که تقریبا تمام بازارکار را فرا گرفته و به عنوان پردرآمدترین زبان برنامه نویسی در ایران به حساب می آیند. محبوب ترین زبان ها نزد کارفرمایان ایرانی، زبان برنامه نویسی سی شارپ و تکنولوژی asp.net و زبان برنامه نویسی php و فریمورک محبوب و قدرتمند آن لاراول می باشد. جدیدا با توجه به افزایش میزان محبوبیت زبان سی شارپ تکنولوژی زامارین نیز در حال رشد می باشد که در آینده ای بسیار نزدیک می تواند یکی از محبوب ترین تکنولوژی ها همانند ASP.NET شود. پیشنهاد می کنم مقاله کاربرد سی شارپ را حتما مطالعه کنید تا دلیل محبوبیت سی شارپ در ایران و قدرت سی شارپ را بیشتر و بهتر متوجه شوید.


بسیاری از دوستان به اشتباه تکنولوژی ASP.NET را به عنوان یک زبان معرفی می کنند که باید عرض کنم، تکنولوژی Asp.Net یک تکنولوژی بر بستر دات نت می باشد که با استفاده از زبان سی شارپ و VB.NET می توان وب سایت های داینامیک ایجاد نمود.


علاوه بر زبان های برنامه نویسی ذکر شده، برنامه نویسی اندروید با اندروید استودیو، برنامه نویسی IOs با استفاده از زبان برنامه نویسی سوئیفت و همچنین زبان برنامه نویسی پایتون جزو پردرآمدترین زبان های برنامه نویسی در ایران می باشند.
اگر تمایل دارید با میزان درآمد زبان برنامه نویسی پایتون آشنا شوید، مقاله حقوق برنامه نویس پایتون را مطالعه نمایید. در این مقاله به صورت کامل میزان درآمد برنامه نویس پایتون مورد بررسی قرار گرفته و از ابتدای راه یعنی حقوق یک برنامه نویس مبتدی تا حقوق یک برنامه نویس حرفه ای مشخص شده است.


دیدگاه کاربران
نظر خود را ارسال کنید

تبلیغات شگفت انگیز

عضویت در آقای کدنویس

عضویت

با عضویت در سایت آقای کدنویس، از آخرین اخبار مرتبط با برنامه نویسی، تخفیف ویژه اعضا و ... با خبر شوید. همچنین از امکانات ویژه اعضا نیز برخوردار شوید.

عضویت

سفارش پروژه

سفارش پروژه
  • طراحی سایت
  • اپلیکیشن موبایل
  • نرم افزار ویندوز
  • سئو
سفارش پروژه

خدمات سئو

خرید بک لینک

اگر تمایل برای بهبود وضعیت سایت خود در نتایج موتور های جستجو را دارید، همین حالا کلیک کنید...

خدمات سئو