مدت زمان یادگیری جاوا اسکریپت

  • 1397/01/21
  • 1256

پس از انتشار مقالات مدت زمان یادگیری html و مدت زمان یادگیری css که مورد استقبال کاربران سایت آقای کدنویس قرار گرفت، حال نوبت بررسی مدت زمان یادگیری JavaScript می باشد. در این مقاله قصد بررسی مدت زمان یادگیری جاوا اسکریپت از سطح مبتدی و پایه تا سطح پیشرفته js را داریم.

مدت زمان یادگیری جاوا اسکریپت

JavaScript:

جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی سطح بالا می باشد که یکی از 3 هسته اصلی دنیای وب یعنی html و css و js می باشد. جاوا اسکریپت این امکان را به شما می دهد تا بتوانید رفتار های کاربران را در وب کنترل نمایید. JavaScript هم با سرور و هم با کاربر در تعامل است و به شما کمک می کند تا صفحات وب پویایی را ایجاد نمایید.

چرا جاوا اسکریپت؟

طراحی صفحات سایت با html و css به صورت استاتیک می باشد یعنی برای قسمت های مختلف سایت شما، هیچ رخدادی ایجاد نشده است و حتی ابتدایی ترین کارها را از جمله نمایش تاریخ و ساعت به کاربران را با استفاده از html و css پیاده سازی نمود. برای طراحی صفحات پویا وب، نیازمند یک زبان قدرتمند می باشیم. جاوا اسکریپت هم می تواند به عنوان زبان برنامه نویسی سمت کاربر و هم به عنوان زبان برنامه نویسی سمت سرور استفاده شود.

مدت زمان یادگیری JavaScript:

مدت زمان یادگیری JS در سه قسمت محاسبه می شود. شما برای یادگیری جاوا اسکریپت نیازمند آن هستید تا از پایه آموزش را شروع کرده و به مرحله پیشرفته و حرفه ای برسید. مدت زمان یادگیری js بسیار طولانی تر نسبت به html و css می باشد و باید این را در نظر گرفت که جاوا اسکریپت نسبت به html و css کاملا متفاوت می باشد و همچنین دشواری بیشتری نسبت به آنها دارد.

یادگیری مقدماتی جاوا اسکریپت:

بخش مقدماتی جاوا اسکریپت مربوط به طراحی وب می باشد. اگر فقط قصد یادگیری js برای طراحی قالب و پوسته یک وب سایت را دارید، یادگیری جاوا اسکریپت مقدماتی برای شما کافی می باشد. بخش مقدماتی جاوا اسکریپت نیازمند صرف 100 الی 120 ساعت زمان می باشد. حدود 15 الی 20 ساعت برای آموزش و 85 الی 100 ساعت برای تمرین جاوا اسکریپت. با صرف این زمان شما تقریبا به جاوا اسکریپت مقدماتی مسلط خواهید شد.

یادگیری متوسطه جاوا اسکریپت:

اگر علاقه مند به استفاده از جاوا اسکریپت در بخش های مختلف وب سایت خود هستید، بایستی وارد سطح متوسطه جاوا اسکریپت شوید. شما نیازمند 200 ساعت زمان برای یادگیری متوسطه جاوا اسکریپت می باشید. حدود 20 الی 30 ساعت زمان برای یادگیری و 170 الی 180 ساعت برای تمرین. با یادگیری این سطح از جاوا اسکریپت شما می توانید در برنامه نویسی سمت سرور به صورت محدود استفاده کنید.

یادگیری پیشرفته جاوا اسکریپت:

جاوا اسکریپت به عنوان یکی از قدرتمندترین و محبوب ترین زبان های برنامه نویسی و در عین حال به عنوان یکی از پیچیده ترین زبان های برنامه نویسی، توانایی تولید پروژه و اپلیکیشن های بزرگ را دارد. در صورتی که تمایل برای یادگیری JavaScript در سطح پیشرفته را دارید، شما باید حدود 500 الی 1000 ساعت، زمان صرف یادگیری و آموزش بکنید. یعنی 50 الی 100 ساعت آموزش و 450 الی 950 ساعت صرف تمرین. مهمترین عامل در تسلط به جاوا اسکریپت، تمرین بسیار می باشد. هر چه مدت زمانی که صرف تمرین می شود بیشتر باشد، تسلط شما به JavaScript بیشتر خواهد شد و دست شما در برنامه نویسی با جاوا اسکریپت بیشتر خواهد شد، پس هرگز تمرین را فراموش نکنید.


دیدگاه کاربران
نظر خود را ارسال کنید

تبلیغات شگفت انگیز

عضویت در آقای کدنویس

عضویت

با عضویت در سایت آقای کدنویس، از آخرین اخبار مرتبط با برنامه نویسی، تخفیف ویژه اعضا و ... با خبر شوید. همچنین از امکانات ویژه اعضا نیز برخوردار شوید.

عضویت

سفارش پروژه

سفارش پروژه
  • طراحی سایت
  • اپلیکیشن موبایل
  • نرم افزار ویندوز
  • سئو
سفارش پروژه

خدمات سئو

خرید بک لینک

اگر تمایل برای بهبود وضعیت سایت خود در نتایج موتور های جستجو را دارید، همین حالا کلیک کنید...

خدمات سئو