آموزش لینک سازی (سئو چیست- قسمت سوم)

  • 1397/01/09
  • 779

لینک سازی یکی از مهمترین استراتژی های سئو می باشد که در بالا آمدن صفحات شما در نتایج گوگل، تاثیر بسیاز زیادی می گذارد. در صورتی که با سئو آشنایی ندارید، پیشنهاد می شود قسمت اول این مقاله، سئو چیست را مطالعه کنید. در این مقاله قصد بررسی لینک ها و نحوه لینک سازی خواهیم پرداخت.

آموزش لینک سازی

از دهه 90، موتور های جستجو، بک لینک را به عنوان یکی از مهمترین عوامل در سئو به حساب می آورند. هر یک بک لینک به صفحه ای از سایت، یک امتیاز ویژه برای آن سایت و آن صفحه به حساب می آید. موتور های جستجو لینک هایی که به سایت شما داده شده اند را جمع آوری می کنند و با استفاده از الگوریتم های پیچیده خود، امتیازاتی را به سایت شما می دهند. هر چه امتیاز سایت شما بالاتر باشد، در نتایج بالاتری از جستجو به نمایش گذاشته خواهید شد.

بک لینک و لینک سازی همه چیز در سئو نمی باشد، اما به عنوان مهمترین فاکتور در سئو به حساب می آید. موتور های جستجو، با توجه به تعداد لینک های داده به سایت شما، به شما امتیاز بیشتری نمی دهند، بلکه با توجه به ارزش دامنه، نمره اسپم و ... ارزش گذاری می شوند. پس باید در هنگام لینک سازی و یا خرید بک لینک، به مواردی از جمله ارزش دامنه، نمره اسپم سایت و ... توجه کنید زیرا کیفیت مهمتر از کمیت است. 5 لینک قدرتمند و با ارزش تاثیر بسیار بسیار بیشتری از 50 لینک معمولی و ضعیف می گذارد پس در هنگام لینک سازی، به این موارد حتما توجه کنید.

در سایت هایی که در اصطلاح به آنها مزرعه لینک گفته می شود به هیچ عنوان به سایت خود لینک ندهید. هر چه تعداد لینک های خروجی از یک سایت به سایت های دیگر بیشتر باشد، آن سایت به مزرعه بزگتری از لینک ها تبدیل خواهد شد و در صورتی که به سایت شما از چنین سایت هایی لینک داده شود، هیچ ارزشی نخواهد داشت و چه بسا ضرر نیز داشته باشد.

بررسی ارزش بک لینک:

موتور های جستجو با استفاده از الگوریتم های پیچیده خود و با در نظر گرفتن موارد زیادی لینک های داده شده به سایت شما را مورد بررسی قرار می دهند. برای درک بهتر این موضوع، نیاز به تجربه بالا در رابطه با لینک سازی و نحوه رفتار موتور های جستجو با لینک ها می باشد. ما با تجربیاتی که در این سال ها به دست آورده ایم و با آزمون و خطا یکسری اطلاعات جمع آوری نموده ایم که هر بحث را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

میزان محبوبیت جهانی:

یک سایت محبوب، سایتی با بازدید بالا و تعداد لینک های بالایی می باشد. برای مثال، سایت ویکی پدیا، یک سایت محبوب در سراسر جهان می باشد که تعداد بسیار بالایی لینک به این سایت از سایت متفاوت در سراسر جهان به این سایت داده شده است. برای به دست آوردن محبوبیت نزد موتور های جستجو و بالا رفتن ارزش دامنه شما، نیازمند لینک دادن سایر سایت ها به شما می باشید. هر چه محبوب تر، بهتر.

محبوبیت ملی/ محبوبیت در موضوع خاص:

محبویت ملی در زمان های گذشته توسط موتورهای جستجو مورد بررسی قرار گرفت. این موضوع نشان می دهد که لینک ارجاع داده شده از سایت و صفحاتی با موضوع مرتبط تاثیر بیشتری خواهد گذاشت و باعث افزایش محبوبیت ملی شما خواهد شد.

Anchor Text/ متن لینک:

یکی از مهمترین موضوعاتی که موتور های جستجو توجه ویژه ای به آن می کنند، متن لینک ها (Anchor Text) هستند. اگر ده ها لینک به سایت شما با متن لینک صحیح داده شود این احتمال وجود دارد که کلمه کلیدی مد نظر شما به راحتی در نتایج بالای جستجوها نمایان شود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی:

در سالهای گذشته با افزایش محبوبیت شبکه های اجتماعی، نقش ویژه آن ها در معرفی خدمات و ... پررنگ تر شد. با اشتراک گذاری صفحات سایت خود را در شبکه های و معرفی سایت خود به دیگران، کمک به بهتر دیده شدن سایت شما و در نتیجه افزایش بازدید شما خواهد داشت.

چرا لینک سازی برای سئو بسیار مهم می باشد؟

لینک سازی یکی از مهمترین فاکتور ها در سئو می باشد. گوگل اعلام کرد:"در واقع، وب مستران می توانند با افزایش تعداد لینک های با کیفیت سایت خود، رتبه سایت خود را بهبود ببخشند."
این اعلامیه نشان دهنده ارزش بک لینک در بهبود رتبه سایت در گوگل می باشد.
برای خرید بک لینک می توانید با کارشنان آقای کدنویس نویس یا با شماره 09100641202 تماس حاصل نمایید تا بهترین انتخاب با بهترین قیمت را به شما پیشنهاد دهند.


دیدگاه کاربران
نظر خود را ارسال کنید

تبلیغات شگفت انگیز

عضویت در آقای کدنویس

عضویت

با عضویت در سایت آقای کدنویس، از آخرین اخبار مرتبط با برنامه نویسی، تخفیف ویژه اعضا و ... با خبر شوید. همچنین از امکانات ویژه اعضا نیز برخوردار شوید.

عضویت

سفارش پروژه

سفارش پروژه
  • طراحی سایت
  • اپلیکیشن موبایل
  • نرم افزار ویندوز
  • سئو
سفارش پروژه

خدمات سئو

خرید بک لینک

اگر تمایل برای بهبود وضعیت سایت خود در نتایج موتور های جستجو را دارید، همین حالا کلیک کنید...

خدمات سئو