تولید محتوا استاندارد (سئو چیست قسمت دوم)

 • 1397/01/03
 • 1243

در مقالات گذشته به بررسی سئو و اصول اولیه آن پرداختیم و مهمترین عوامل تاثیر گذار بر روی رشد یک سایت را بررسی نمودیم. پیشنهاد می شود در صورتی که مقاله سئو چیست را مطالعه ننموده اید، قبل از مطالعه این مقاله، مقاله سئو چیست را حتما مطالعه کنید. در این مقاله قصد بررسی تولید محتوا، استاندار های لازم برای تولید محتوا اصولی و نحوه تولید محتوا سئو شده خواهیم پرداخت.

آموزش تولید محتوا سئو شده

تولید محتوای یک سایت به چه صورتی بایستی باشد؟

یک سایت به تنهایی یک سایت به حساب نمی آید مگر با تولید محتوا. این جمله زمانی ارزشش مشخص می شود که شما بخواهید وارد رقابت و جذب بازدید کنندگان از طریق موتور های جستجو و چه سایر روش ها شوید. محتوا خوب یک سایت در جذب بازدیدکنندگان تاثیر بسیار زیادی دارد. هنگامی که یک بازدیدکننده وارد سایت شما بشود، و در صورتی که آنچه را که به دنبالش بوده باشد را پیدا کند، سایت شما را ترک نخواهد کرد و در جستجو های بعدی، در صورتی که سایت شما در نتایج موتور های جستجو وجود داشته باشد، بدون شک، سایت شما نیز یکی از انتخاب های آن بازدید کننده می تواند باشد.

برای تولید محتوا، باید به مواردی از جمله، موضوع، عنوان جذاب و منحصر به فرد و ... باید توجه نمود. هنگامی که یک سایت را طراحی و آن را بر روی یک میزبانی برای نمایش قرار می دهید، باید بیشتر به فکر محتوایی باشید که قرار است به نمایش بگذارید باشید. در صورتی که یک سایت شرکتی یا فروشگاهی یا ... می باشید، علاوه بر معرفی محصولات و خدمات خود، قسمتی را به عنوان وبلاگ برای سایت خود تعریف کنید. در بخش وبلاگ می توانید مقالاتی مرتبط با موضوع خود آماده کنید و قرار دهید. این مقالات در صورتی که به صورت صحیح و سئو شده و کاملا منحصر به فرد باشند، در نتایج گوگل قرار خواهند گرفت. با قرار گرفتن مقالات شما در نتایج گوگل و سایر موتور های جستجو، میزان بازدید شما افزایش خواهد یافت که نتیجه این افزایش بازدید، افزایش میزان محبوبیت شما نزد موتور های جستجو و بهتر شدن وضعیت کلمات کلیدی اصلی شما خواهد بود.

5 نکته که باید در تولید محتوا به آن توجه کنید:

 • محتوا حتما منحصر به فرد باشد و به هیچ عنوان کپی نباشد.

خزنده های گوگل، توانایی شناسایی محتوایی که از سایر سایت ها کپی شده باشند را دارند و هرگز ارزشی برای صفحه و سایت شما در صورت کپی بودن مطالب نخواهند گذاشت؛ پس از مقالات منحصر به فرد و غیر کپی استفاده کنید.

 • از عکس در بین مقالات خود استفاده کنید.

از چندین عکس در مقالات خود استفاده کنید، گوگل این عکس های شمارا در بخش تصاویر خود با توجه به کلمه کلیدی به نمایش خواهد گذاشت که در جذب بازدید کننده نیز این موضوع تاثیر گذار خواهد بود. فراموش نکنید که حتما متن جایگزین (alt) و عنوان (title) برای عکس قرار دهید. عکس ها به تنهایی قابل فهم برای خرنده ها نیستند و این متن جایگزین است که به خزنده های میفهماند محتوا درون عکس ها چه چیزی می باشد. برای مثال عکس یک کفش فوتبال مردانه می باشد، به جای استفاده از کفش به عنوان متن جایگزین از کلمات با توضیحات بیشتر مانند، کفش ورزشی مردانه مخصوص فوتبال استفاده کنید.

 • حتما از لینک سازی داخلی درون مقالات استفاده کنید.

با استفاده از لینک دادن به سایر صفحات خود، علاوه بر افزایش بازدید صفحات مقصد، میزان حضور در سایت کاربران را با این کار افزایش داده و میزان نرخ خروج را نیز کاهش داده اید.

 • مقالات خود را از منابع معتبر استخراج کنید.

در صورتی که می خواهد یک مقاله کامل تهیه کنید، از منایع خارجی و یا داخلی بسیار معتبر استفاده کنید و در انتهای مقاله خود به منبع این مقاله اشاره کنید.

 • مقالات خود را قسمت بندی کنید.

مقالات خود را قسمت بندی کنید، یعنی ابتدا یک مقدمه، سپس خود مقاله و در انتهای یک نتیجه گیری و جمع بندی مختصر از مطالب ارائه شده داشته باشید. این کار باعث می شود خواننده بداند که قرار است در مورد چه چیزی مطالعه کند و در آخر متوجه می شود که به چه چیزی دست یافته است.

تولید محتوا استاندارد

مقالات خود را ساده و قابل فهم برای عموم مردم آماده کنید و از کلمات دشوار و غیر قابل فهم استفاده نکنید. در صورتی که از کلمات پیچیده استفاده کردید، حتما در مقابل آن، معنی کلمه یا جمله را توضیح داده تا فهم آن برای بازدیدکننده آسان شود.

در پایان باید گفت که بر روی تولید محتوا بیشتر از سایر موارد سرمایه گذاری کنید. محتوا پادشاه است، این را فراموش نکنید. تمامی سایت های موفق، از طریق تولید محتوا توانسته اند برای خود بازدید کننده جذب نمایند.

در صورتی که زمان، توانایی تولید محتوا سئو شده و یا ... را ندارید، کافیست با کارشناسان آقای کدنویس تماس حاصل نمایید تا با مشاوره و انتخاب بهترین راه برای شما، شرایط تولید محتوا برای سایت شما را بررسی و اقدامات لازم برای همکاری و تولید محتوا برای سایت شما را فراهم نمایند.


دیدگاه کاربران
نظر خود را ارسال کنید

تبلیغات شگفت انگیز

عضویت در آقای کدنویس

عضویت

با عضویت در سایت آقای کدنویس، از آخرین اخبار مرتبط با برنامه نویسی، تخفیف ویژه اعضا و ... با خبر شوید. همچنین از امکانات ویژه اعضا نیز برخوردار شوید.

عضویت

سفارش پروژه

سفارش پروژه
 • طراحی سایت
 • اپلیکیشن موبایل
 • نرم افزار ویندوز
 • سئو
سفارش پروژه

خدمات سئو

خرید بک لینک

اگر تمایل برای بهبود وضعیت سایت خود در نتایج موتور های جستجو را دارید، همین حالا کلیک کنید...

خدمات سئو