زامارین چیست؟

  • 1396/12/27
  • 807

با توجه به پیشرفت چشمگیر تکنولوژی در حوزه موبایل در روز های اخیر، با استفاده از تلفن همراه، تقریبا تمامی کار خود را می توانیم انجام دهیم. سهم عمده ی بازار جهانی اندروید، در دست گوگل می باشد. به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار موبایل، علاوه بر اندروید، ممکن است شما نیاز به برنامه نویسی IOs و WinPhone داشته باشید. سوالی که پیش می آید این است که، چگونه می توانید نرم افزاری که برای اندروید توسعه دادید، بر روی سایر پلتفرم ها اجرا کنید. دراین مقاله به بررسی قابلیت های زامارین و نحوه اجرای آن به عنوان یک برنامه چند سکویی (Cross Platform) خواهیم پرداخت.

زامارین

یادگیری یک زبان جدید، قابلیت های این زبان و ... می تواند یک کار خسته کننده باشد که به اجبار، شمارا وادار می کند تا آنها را یاد بگیرید، زیرا مشتریان شما، انتظار برنامه نویسی برای تمامی پلتفرم های موبایل را از شما دارند.

زامارین (Xamarin) چیست؟

زامارین به عنوان یک تکنولوژی چند سکویی، این امکان را برای شما فراهم با نوشتن یک کد، آن را بر روی سایر پلتفرم ها نیز اجرا کنید. استفاده از Xamarin تقریبا تمامی نیاز های شما برای یک برنامه و خروجی گرفتن آن برای تمامی پلتفرم هارا برآورده می کند.
شرکت نرم افزاری زامارین، در سال 2011 افتتاح شد و در سال 2016 توسط شرکت مایکروسافت خریداری شد. تکنولوژی زامارین تمامی قابلیت های بومی یک برنامه را دارا هست و می تواند با یک Codebase، برای تمامی پلتفرم ها خروجی دهد. تا به حال بیش از 15000 اپلیکیشن با زامارین توسعه داده شده اند که در بین آنها، اپلیکیشن های بزرگ برای شرکت های بزرگ نیز وجود دارد.
برای استفاده از زامارین (Xamarin) به راحتی می توانید از طریق ویژوال استودیو(Visual Studio) اقدام به دانلود نمایید و از طریق ویژوال استودیو نیز اپلیکیشن Android, IOs, win توسعه دهید. اکثر قسمت هایی که نیاز به برنامه نویسی دارد، از زبان برنامه نویسی سی شارپ (C#) استفاده می شود. با استفاده از زامارین، دیگر نیازی به یادگیری Java, Objective-C یا  Swift ندارید و به راحتی می توانید برای تمامی پلتفرم ها، با استفاده ازتکنولوژی Xamarin و زبان برنامه نویسی  C# اپلیکیشن توسعه دهید.

بخوانید:  کاربرد سی شارپ

زامارین به چه صورتی کار می کند؟

بیشترین سوالی که اکثرا پرسیده می شود این است که زامارین به چه صورتی کار می کند؟ آیا با استفاده از یک کد، برای تمامی پلتفرم ها می توان اپلیکیشن توسعه داد؟ زامارین با تبدیل SDK های Android و IOs به C# این قابلیت را به وجود آورده است که با استفاده از C# به تمامی API های Android و IOs دسترسی داشته باشید. زامارین با تبدیل این SDK ها به سی شارپ، کار را برای توسعه اپلیکیشن موبایل راحت نموده است و با ادغام تمامی SDK ها، توسعه را با استفاده از یک زبان راحت، قدرتمند و فراگیر، میسر نموده است. با استفاده از تکنولوژی زامارین، فقط با یادگیری سی شارپ می توانید برای تمامی پلتفرم ها کد بزنید و دیگر نیاز نیست Syntax های متفاوتی برای زبان های متفاوت را یادبگیرید.

طرح اپلیکیشن ها (UI) در زامارین به چه صورتی می باشد؟

برای طراحی UI Xamarin، می توان همانند سایر زبان ها عمل کنید. شما بایستی برای هر پلتفرم UI متفاوتی را ایجاد کنید و آن را به Codebase متصل نمایید.
شما برای طراحی UI اپلیکیشن 2 راه پیش رو دارید. استفاده از متد های اصلی Native خود پلتفرم استفاده کنید و یا از از Xamarin.Form استفاده نمایید.  استفاده از Xamarin Form این امکان را شما می دهد که UI را فقط یکبار ایجاد می کنید.

شروع کار با زامارین (Xamarin):

حال با شناخت کافی از نحوه زامارین، بایستی زامارین را بر روی ویژوال استودیو نصب نمایید. برای نصب زامارین، وارد سایت xamarin.com شوید و با دانلود فایل نصبی زامارین برای ویژوال استودیو و نصب آن بر روی ویژوال استودیو، IDE خود را برای توسعه Android,IOs,win آماده نمایید.

منبع: www.thewindowsclub.com


دیدگاه کاربران
نظر خود را ارسال کنید

تبلیغات شگفت انگیز

عضویت در آقای کدنویس

عضویت

با عضویت در سایت آقای کدنویس، از آخرین اخبار مرتبط با برنامه نویسی، تخفیف ویژه اعضا و ... با خبر شوید. همچنین از امکانات ویژه اعضا نیز برخوردار شوید.

عضویت

سفارش پروژه

سفارش پروژه
  • طراحی سایت
  • اپلیکیشن موبایل
  • نرم افزار ویندوز
  • سئو
سفارش پروژه

خدمات سئو

خرید بک لینک

اگر تمایل برای بهبود وضعیت سایت خود در نتایج موتور های جستجو را دارید، همین حالا کلیک کنید...

خدمات سئو