کاربرد سی شارپ

  • 1396/12/19
  • 3427

سی شارپ به عنوان یکی از پر کاربردترین زبان های برنامه نویسی حال حاضر می باشد. از زبان برنامه نویسی سی شارپ، برای برنامه نویسی تحت ویندوز، وب، موبایل و شبکه استفاده می شود. در این مقاله قصد بررسی زبان سی شارپ، بازار کار سی شارپ در ایران، میزان محبوبیت سی شارپ و ... خواهیم پرداخت.

کاربرد سی شارپ

کاربرد سی شارپ:

زبان برنامه نویسی سی شارپ، کاربرد های متفاوتی دارد. از جمله کاربرد های سی شارپ، برنامه نویسی وب تحت تکنولوژی ASP.NET می باشد. این تکنولوژی، یکی از قدرتمندترین تکنولوژی های موجود برای طراحی صفحات وب پویا می باشد.

بخوانید: طراحی سایت با ASP.NET

شرکت مایکروسافت به عنوان توسعه دهنده زبان برنامه نویسی سی شارپ، تمامی جوانب را سنجیده و تکنولوژی ASP.NET را به شکلی توسعه و معرفی کرده است که تمامی نیاز های برنامه نویسان وب را به راحتی پاسخگو باشد، آن هم فقط بخاطر قدرت زبان سی شارپ می باشد.

با چشم پوشی از برنامه های Native، به راحتی می توان هر برنامه ای را با استفاده از سی شارپ، تحت ویندوز  پیاده سازی و توسعه داد. زبان قدرتمند سی شارپ با استفاده از تکولوژی WPF یه یک تکنولوژی قدرتمند برای توسعه نرم افزار های تحت ویندوز می باشد. این تکنولوژی که بر پایه دات نت می باشد، با استفاده از سی شارپ نیز می توان نرم افزار های ویندوزی توسعه داد.
با سرمایه گذاری شرکت مایکروسافت بر روی زامارین، امکان تولید اپلیکیشن های موبایل با سی شارپ میسر گردید. با توسعه Xamarin، محبوبیت C# دو چندان گردید.

کاربرد سی شارپ در بازار کار ایران:

امروزه بازار کار ایران نیازمند افراد متخصصی می باشد که توانایی تولید انواع نرم افزار ها را برای پلتفرم های مختلف دارند. برای اینکه بتوانید برای پلتفرم های متفاوت برنامه بنویسید، نیاز به یادگیری زبان های برنامه نویسی متفاوتی دارید. با یادگیری سی شارپ، از یادگیری چندین زبان برنامه نویسی بی نیاز خواهید شد. اگر در ابتدا راه یادگیری برنامه نویسی می باشید و تمایل به کدنویسی برای پلتفرم های مختلف دارید، حتما مطالعه ای دقیق در رابطه با زبان های مختلف و کاربرد های آن داشته باشید. سی شارپ به عنوان یک زبان چند سکویی(Cross Platfotm) تمامی نیاز های شما را می تواند پاسخگو باشد.

 


دیدگاه کاربران
نظر خود را ارسال کنید

تبلیغات شگفت انگیز

عضویت در آقای کدنویس

عضویت

با عضویت در سایت آقای کدنویس، از آخرین اخبار مرتبط با برنامه نویسی، تخفیف ویژه اعضا و ... با خبر شوید. همچنین از امکانات ویژه اعضا نیز برخوردار شوید.

عضویت

سفارش پروژه

سفارش پروژه
  • طراحی سایت
  • اپلیکیشن موبایل
  • نرم افزار ویندوز
  • سئو
سفارش پروژه

خدمات سئو

خرید بک لینک

اگر تمایل برای بهبود وضعیت سایت خود در نتایج موتور های جستجو را دارید، همین حالا کلیک کنید...

خدمات سئو